PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 270
ocen
7,2 10 1 47270
6,6 8
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Pan i władca: Na krańcu świata

Końcówka!!

ocenił(a) film na 7

Rzadko mi się to zdarza, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem końcówkę.

Spoiler!

Czyli wyszlo na to że kapitanem tamtego statku był ten koleś co się podawał za lekarza? I po co Russel Crowe zawrócił swoj statek? żeby dobić tego kapitana? przecież z tego co mi wiadomo to on był zamknięty w lachach czy jak to nazwać :P

Z góry dzięki za odpowiedz :)

lain_coubert

Biorąc na logikę: skoro prawdziwy kapitan jest pod pokładem, to ten kto pilotuje statek i o tym nie wie, może mieć kłopoty w drodze - nie dopływa się do portu w ciągu kilku godzin, a ludkom zamkniętym w małych pomieszczeniach dziwne rzeczy do głowy przychodzą.

A tak podskórnie to myślę, że Jack Szczęściarz rzucił się w pogoń bo lubi tę robotę :D

ocenił(a) film na 7
Jorjan

hmm fajnie by było gdyby była jakaś druga część :P

Jorjan

dobrze powiedziane xD a z resztą co innego mieli do roboty:P

ocenił(a) film na 9
Jorjan

ale jeszcze był motyw,ze francuzi mają na słowo honoru żeglować do jakiegoś portu, aby sie tam poddać, ale jednocześnie dowódzctwo na Acheronie objął zastępca kapitana i sam nie wiem czy może on dowodził francuzami albo francuzi razem z anglikami żegłowali czy francuzi grzecznie siedzieli w lochu trochę to pokręcone ale wnioski, że obecność francuskiego kapitana na pokładzie jest niebezpieczna,są słuszne

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

Przecież kapitan udający lekarza miałby swobodę ruchów i w nocy uwolniłby załogę i przejął statek. Nikt nie zamyka jedynego lekarza w celi, gdy jest pełno rannych dookoła (nawet wrogów).

ocenił(a) film na 9
lain_coubert

Russel Crowe zawrócił statek aby odeskortować swój cenny pryz do Anglii. Pomijając kwestie zarobkowe i prestiżowe - jakich mógł się spodziewać Jack po powrocie do Aglii, kapitan statku, który skrywał się jako lekarz nie ma za grosz honoru (a w tamtych czasach słowo honoru to było coś). Poza tym Acherona odeskortowywało tylko kilkunastu ludzi z załogi Surprise. Tylko tylu ilu było niezbędnych do podstawowej obsługi statku. No i kapitan Acherona działał jak Jack Szczęściarz (czyli trochę jak pirat ups.. korsarz) więc młody człowiek na stanowisku kapitana mógł sobie nie poradzić z pewnym buntem pod pokładem i kilkudziesięcioma osobnikami chcącymi się uwolnić.

Takie jest moje zdanie na ten temat.

ocenił(a) film na 10
Cypisek_syn_rumcajsa

Odpowiem dla potomnych.

W książce nie zdobyli statku, gdy znaleźli go rozbitego na wyspie kapitan robił ich w jojo by ochronić dezerterów z Gb.

ocenił(a) film na 9
kakaowe oko

Ale film tylko opiera się o fabułę książki. Przecież na wyspie jeszcze sporo akcji się działo. Ten film to połączenie Pan i Władca oraz bodajże Kapitan.

ocenił(a) film na 10
Cypisek_syn_rumcajsa

ten film to połączenie motywów z co najmniej pięciu powieści z tego cyklu. A ta historia w tej kolejności jak to idzie w filmie nigdy się w książkach nie zdarzyła. Ale wyszło spoko. Myślę, że O'Brian byłby dumny ;)

ocenił(a) film na 9
Maria_N_filmweb

Nie na pięciu. Dowódca Sophie i Pan i Władca Na Krańcu Świata (Master And Commander, Far Side of the World)

ocenił(a) film na 7
lain_coubert

Ja to odbieram tak, że są równymi sobie przeciwnikami (a nawet stosują podobne metody) więc tamten zapewne przejmie statek z powrotem i we dwóch tak jak Batman i Joker, czy Tom i Jerry ;P będą się ganiać w nieskończoność :) więc nawet nie dobić, tylko.. bawić się dalej ;)

ocenił(a) film na 10
szweter

ot co! ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones