PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 237
ocen
7,2 10 1 47237
6,4 7
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Pan i władca: Na krańcu świata

Spodziewałem się, że mi się spodoba, ale i tak przeszedł wszelkie moje najśmielsze oczekiwania. Rasowe kino wojenno-morsko-przygodowe, które zapewnia więcej rozrywki i emocji niż wszystkie filmy o piratach razem wzięte. Realistyczne ukazanie życia na okręcie, dowodzenia, prowadzenia bitew morskich, zapierające dech w piersiach sceny batalistyczne. No i wątek naukowo-przyrodniczy darwinopodobnego doktora, który o dziwo wcale nie kłóci się z główną linią fabularną, tylko stanowi dla niej wdzięczny kontrapunkt i interesująco ją uzupełnia. Po prostu majstersztyk - arcydzieło w swoim gatunku.

Marac

Chyba nie widziałeś wszystkich filmów o piratach.

Harry

Albo seriali jak Piraci 2014 zajebiście dobry. 1 odcinek - abordaż. Nagrody za efekty specjalne. Rozkaz kapitana: "FIRE" z ust Toby Stephens'a to jak okrzyk króla Leonidasa: "This is Sparta" z filmu "300", w którego wcielił się Gerard Butler. Nie przesadziłem. A nawet trafiłem. Pozdro.

ocenił(a) film na 8
Harry

To podaj te lepsze.

ocenił(a) film na 5
Marac

Spory minus to bojaźń  Weira przed Amerykanami, bo to z nimi - wg książki czyli pierwowzoru - potykali się Brytyjczycy. Ale co nie robi się dla rynku zbytu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones